НАЦИОНАЛНА АРХЕОЛОГИЧЕСКА ИЗЛОЖБА С ЕЛХОВСКО УЧАСТИЕ

DSC_0587В националната Археологическа изложба „ОГЛЕДАЛО НА ВРЕМЕТО – женската красота през вековете“, уредена от Националния археологически институт с музей към БАН и отворена за посетители от средата на месец май 2016 г., със свои експонати участвува и Етнографско-археологически музей – Елхово. В  изложбата са експонирани изключително рядък за българските земи мраморен мортарий – хаванче за стриване на женски грим, тубус – цилиндрична кутийка за грим и сребърна пръчица за полагане на очна линия. Представени са и златните накити на знатната тракийка, живяла край с. Стройно по времето на Римската империя през І – ІІ век и погребана в т.н. Райкова могила, край селото, поучена от екипа на Археологическа експедиция Странджа под ръководството на Даниела Агре през 2007 г.