На територията на община Елхово ще се проведе 34-та научна конференция на археолозите от ЮИ България

reb[1]На 13 февруари 2015 г. в община Елхово ще се проведе ХХХІV научна конференция на археолозите от ЮИ България. Домакин и организатор е Етнографско-археологически музей – Елхово.

Ще вземат участие представители на музейни институции от Стара Загора, Сливен, Ямбол, Нова Загора, както и на Националния археологически институт с музей към БАН и Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий”. Ще бъдат презентирани 18 научни съобщения за резултатите от археологическите проучвания в ЮИ България през 2014 г. Научен ръководител на конференцията ще бъде проф. д-р Борис Борисов от Катедра „Археология” на ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий”. Конференцията ще започне в 13 часа в конферентната зала на Еко-център „Румика” – с. Маломирово.